Świat Bajek

Muminki

Japońskie bajki - manga i anime

Krecik

Miś Uszatek

Polskie bajki

Reksio

Rumcajs

Bajki zagraniczne

Więcej bajek

Prace magisterskie to trudny orzech do zgryzienia.

Wydawać by się mogło, że prace magisterskie to nic trudnego do napisania. Wiele osób wyobraża sobie to w sposób następujący (a co gorsza tak właśnie robi): albo przepisują duże fragmenty książek do pracy magisterskiej albo kopiują informacje z Internetu, co oczywiście nie powinno tak wyglądać.

Studenci idąc po najniższej linii oporu nie zawsze dobrze na tym wychodzą, zdarza się, że praca nie jest przyjęta i zaliczona do kategorii plagiatu, a zdarza się też, że student i tak musi jej poświęcić określoną ilość czasu. Nie przyłożył się od razu, trudno - będzie poprawiał do skutku.

Dlatego bardzo ważne jest pisanie pracy magisterskiej pod okiem dobrego promotora. Nie chodzi o promotora, który będzie istniał tylko formalnie, ale o takiego, który poda pomocną dłoń studentowi, nakieruje go o czym powinien pisać i do jakich źródeł zajrzeć.

Odpowiednia współpraca studenta z promotorem w efekcie daje sukces murowany. Warto jeszcze zaznaczyć, że od promotora nie wymaga się tylko wiedzy w danej dziedzinie, ale także umiejętności współpracy, otwartości, poniekąd zaangażowania w tą pomoc, którą oferuje studentowi.

Drodzy studenci! Promotor nie jest waszym wrogiem w pisaniu pracy magisterskiej - on jest od tego, aby wam pomagać, a nie gnębić.

wyglądać

Wydawać

Reklamy